Gry towarzyskie planszowe – wspaniały pomysł na prezent

Wstęp

Gry planszowe to wspaniała rozrywka dla każdego – zarówno dla dużych, jak i dla małych. Gry towarzyskie planszowe -książkowy hit roku pozwalają wspólnie spędzić czas i dostarczają niezapomnianej rozrywki. W tym krótkim artykule przedstawimy Ci kilka naprawdę świetnych gier planszowych:

– „Splendor”

– „Wsiąść do pociągu”

– „Dixit”

– „Catan”

Wszystkie te gry doskonale sprawdzą się na prezent.

„Splendor”

„Splendor” to gra, w której wcielasz się w renesansowych kupców. Pozyskujesz określone żetony i zdobywasz za nie karty z surowcami. Dodatkowe punkty uzyskuje się, gdy uzbierasz odpowiednie karty i otrzymujesz kartę jednego z przedstawicieli szlachty. Gra jest dość prosta, lecz niesamowicie wciąga! Świetnie sprawdzi się na rodzinne popołudnie, jak i na imprezę.

„Wsiąść do pociągu”

W tej grze musisz wybudować trasy wiodące od jednej miejscowości do drugiej. Masz przydzielone określone zadania: musisz wybudować konkretne trasy, by uzyskać daną ilość punktów. Możesz też jednak budować trasy gdzie indziej i psuć przy tym szyki swoim współgraczom. Gra jest bardzo popularna, bez wątpienia nie ma nikogo, kto nie polubiłby gry w pociągi. Istnieją różne wersje „Wsiąść do pociągu”: europejska, azjatycka i amerykańska. Wszystkie dostarczają doskonałej zabawy!

„Dixit”

Ta gra polega na tym, że otrzymujemy kilka kart z niezwykłymi ilustracjami. Naszym zadaniem jest wymyślenie takiego hasła do danej karty, by nie było ono zarazem za trudne, jak i za oczywiste. To nie lada wyzwanie! Pozostali gracze wybierają jedną ze swoich kart, która najbardziej odpowiada temu hasłu, a potem typują, która karta należy do tego gracza, który wymyślił hasło. Brzmi skomplikowanie? Na szczęście podczas gry wszystko staje się prostsze. “Dixit” rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię – to gra, którą każdy powinien mieć na swojej półce. Istnieją różne dodatki do “Dixita”, dzięki czemu zabawa nigdy się nie nudzi.

“Catan”

“Catan” to wciągająca gra strategiczna. Buduje się w niej drogi, osady i miasta. Dzięki zabudowaniom pozyskuje się surowce: drewno, glinę, kamień, zboże oraz wełnę. Wygrywa ten gracz, kto pierwszy uzbiera 10 punktów. W grze nie wystarczy mieć szczęście, trzeba również myśleć nad odpowiednią strategią – jest ona niezbędna, by pokonać swoich przeciwników. “Catan” to gra przystępna, a dzięki temu, że istnieć mogą różne warianty planszy, wciąga za każdym razem.

Posts Tagged with…