.: MENU
(231) Autor zdjęcia: K.Turska
, Data wykonania 2010-09-16 00:00:00
Dodano: 2016-01-28
1. CHOPIN ZNÓW W STRZYŻEWIE 2010r.
Panel użytkownika
hasło
.: ROK FRYDERYKA CHOPINA 2010

ROK FRYDERYKA CHOPINA 2010

W całym kraju rozpoczęły się oficjalne obchody dwusetnej rocznicy narodzin największego polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina. Jesteśmy szkołą, która nosi imię Fryderyka Chopina. Jest to jedyna taka szkoła w gminie Sieroszewice i druga w powiecie ostrowskim. Corocznie organizujemy uroczystości, związane z naszym patronem. W tym roku jednak zaplanowaliśmy dużo więcej działań, które mają na celu upowszechnienie wiedzy o Fryderyku Chopinie, nie tylko wśród uczniów, ale i w całej społeczności wiejskiej i gminnej.

W ramach obchodów jubileuszowego Roku Fryderyka Chopina również w naszej szkole zaplanowanych zostało wiele przedsięwzięć: konkursy, koncerty, wystawy plastyczne prac dzieci, spotkania z poezją.
To znakomity czas, aby na nowo poznać naszego artystę.
Mamy nadzieję, że Rok Fryderyka Chopina obchodzony w Strzyżewie dostarczy wszystkim mnóstwo doznań i niezapomnianych wrażeń.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

5 marca, w dzień imienin Fryderyka Chopina, obchodziliśmy święto patronalne w naszej szkole. Do uroczystości przygotowywaliśmy się już wcześniej. Na początku lutego ogłoszone zostały konkursy: plastyczny oraz konkurs: "Wiedzy o życiu i twórczości F.Chopina" dla klas młodszych i starszych. Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego oraz finał konkursu wiedzy nastąpiły właśnie w tym dniu.

Laureatami w konkursie plastycznym w klasach młodszych zostali:
I miejsce : Mateusz Szwejda
II miejsce: Marysia Dachowska
III miejsce: Hubert Rycerski

W klasach starszych:
I miejsce: Aleksander Owczarek
II miejsce: Klaudia Gryglewska
III miejsce Milena Banasiak

Serdecznie gratulujemy!

Ogromną wiedzą z biografii F.Chopina oraz znajomością utworów wykazali się uczniowie młodszych i starszych klas. W kategorii klas IV – VI zwycięzcą została Klaudia Gryglewska z klasy V, II miejsce zajęła Agnieszka Wierzyk z klasy VI i III miejsce Bartłomiej Dachowski z klasy VI. Gratulujemy wspaniałej wiedzy!
Uczniowie młodszych klas też zacięcie walczyli i wyniki konkursy wyglądały następująco:
I miejsce: Marysia Dachowska
II miejsce Angelika Szwejda
III miejsce Marta Stawicka

GMINNE KONKURSY O PATRONIE NASZEJ SZKOŁY F. CHOPINIE

W środę, 21 kwietnia, w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursów poświęconych patronowi F. Chopinowi. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Sieroszewice. Organizatorami konkursów były: A. Setecka, P. Prejsnar i B. Dachowska. W konkursie plastycznym zorganizowanym dla dzieci z klas I-III zwyciężyła D. Maciejewska z SP w Zamościu. Drugie miejsce zajęła E. Piotr z SP w Masanowie, a trzecie - W. Kupaj ze SP w Psarach.

Tego dnia odbył się też Gminny Konkurs „Wiedzy o Życiu i Twórczości F. Chopina”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: K. Gryglewska, A. Wierzyk, B. Dachowski – serdecznie gratulujemy!

Konkurs na prezentację multimedialną o Fryderyku Chopinie zorganizowano dla uczniów szkół gimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajęła J. Płomińska z Gimnazjum w Wielowsi. Laureatom gratulowali: wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski i dyrektor SP w Strzyżewie Jacek Nentwich. Nagrody dla uczniów ufundował Urząd Gminy Sieroszewice oraz Rada Rodziców. W spotkaniu podsumowującym konkursy uczestniczyli: wójt Czesław Berkowski, sołtys Strzyżewa Bernadeta Biała, przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Babarowska oraz nauczyciele opiekunowie z większości szkół z gminy Sieroszewic.

Wielkopolska
Powiat Ostrowski