wewnetrzna SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO
Szkoła Podstawowa w Strzyżewie jest jedną z 2200 szkół podstawowych w Polsce i jedyną w gminie Sieroszewice, która przystąpiła do Projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”.
SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".
Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na udział w wymienionym projekcie. Ma on do zaoferowanie szereg działań. Jednym z nich jest „Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego”. Miał on miejsce w naszej szkole w dniu 4 maja.
Było to wydarzenie edukacyjno - informacyjne przeprowadzone przez Edukatora w formie warsztatów z uczniami oraz spotkania z nauczycielami. Kolejnym etapem będzie w najbliższej przyszłości specjalne spotkanie z rodzicami.

Koordynator projektu:
Beata Dachowska