wewnetrzna BEZPIECZNA SZKOŁA CYFROWA
W dniu 26 września odbyło się w SP w Strzyżewie spotkanie z rodzicami na temat cyfrowego bezpieczeństwa. Zebrani poprzez prezentację oraz film dowiedzieli się, jak bardzo potrzebna jest wiedza i świadomość uczniów, nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
BEZPIECZNA SZKOŁA CYFROWA Szkoła już drugi rok bierze udział w Projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który odpowiada na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.
Projekt szczególną wagę przywiązuje do tego, by umiejętnie motywować dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do aktywności w sferze profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Proponuje rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.
Beata Dachowska
Dodana: 28 wrzesień 2017 (czwartek), 17:32, Autor: Admin