wewnetrzna WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU 2017
Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu w środę 27 września wręczono nagrody najlepszym wielkopolskim szkołom i nauczycielom. Wśród wyróżnionych w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku 2017 znalazła się Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie.
WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU 2017 Konkurs organizuje Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Szkoła otrzymała wyróżnienie za kształtowanie wśród uczniów poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.
Wyróżnienie, nagrodę finansową oraz piękną statuetkę - owiniętą laurem dłoń nauczyciela trzymającą diament - symbol ucznia, odebrał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie pan Jacek Nentwich. Na uroczystość został zaproszony w towarzystwie 3 nauczycieli. Nagrody i wyróżnienia wręczała Marzena Wodzińska - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Dorota Kinal - dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki.
Wielka gala została przygotowana z ogromną starannością i rozmachem. Aby nauczyciele poczuli się docenieni i dowartościowani, na scenie pojawili się znakomici i utalentowani artyści; były występy duetu skrzypcowego, tenorów Mirosława Niewiadomskiego i Kordiana Kacperskiego oraz pokaz powietrzny Aleksandry Kierdowicz, zaś zwieńczeniem gali – koncert Michała Szpaka, który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.
Wyróżnienie przyznane szkole w Strzyżewie to ogromna radość i satysfakcja dla całej społeczności szkoły i środowiska. Placówka znalazła się wśród 21 najlepiej działających szkół w województwie wielkopolskim i jako jedyna ze szkół podstawowych powiatu ostrowskiego.
A.Setecka
Dodana: 29 październik 2017 (niedziela), 16:11, Autor: Admin